Lipoliza iniekcyjna

Wszyscy dobrze wiemy, jak trudno jest pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Popularny zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu, to bolesna i obarczona powikłaniami operacja, którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, i która wymaga hospitalizacji.

Większość woli pogodzić się z nadmiarem tkanki tłuszczowej niż zdecydować się na taki krok. To właśnie takim osobom oferujemy nieinwazyjny zabieg lipolizy iniekcyjnej!

Ta nowoczesna, nieoperacyjna metoda medycyny estetycznej powoduje, że tkanka tłuszczowa znika skutecznie oraz trwale.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to dosłownie rozkład tłuszczu dzięki zastrzykowi.

Jest to bezpieczny i niedrogi sposób na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z danego obszaru oraz wymodelowanie sylwetki.

Za pomocą zastrzyku wprowadza się substancje, które prowadzą to likwidacji tkanki tłuszczowej. Komórki rozpuszczają się i są następnie wydalane z organizmu w procesie przemiany materii.

Wstrzykiwane substancje to przede wszystkim fosfatydylocholiny oraz deoksycholat, a więc związki, których od dawien dawna używa się w medycynie do usuwania zatorów tłuszczowych lub redukcji lipidów w układzie krwionośnym.

 

lipoliza podbródka

Wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Z zabiegu liposukcji iniekcyjnej mogą skorzystać osoby z lekką nadwagą. Sprawdza się jako metoda usuwania miejscowych otłuszczeń (np. fałd na brzuchu, podwójnego podbródka, „boczków”, itp.), natomiast nie nadaje się w przypadku osób borykających się ze znaczną otyłością.

Przykładowe obszary poddawane lipolizie:

 • brzuch,
 • podbródek,
 • okolica pach,
 • plecy,
 • kark,
 • klatka piersiowa (u mężczyzn z ginekomastią)
 • biodra
 • pośladki, kolana
Umów bezpłatną konsultację

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna rozpoczyna się podaniem znieczulenia miejscowego, zazwyczaj w postaci maści. Po zdezynfekowaniu skóry lekarz wstrzykuje preparat w wybrane miejsce na ciele pacjenta. Stosuje się w tym celu bardzo cienkie igły, więc zabieg – nawet bez znieczulenia – nie jest szczególnie bolesny.

Lipoliza iniekcyjna nie wymaga rekonwalescencji. W miejscu wkłucia pojawiają się zaczerwienienie oraz obrzęk, pacjent może odczuwać także pieczenie – są to jednak normalne objawy, które szybko ustępują, i świadczą o rozpadzie komórek tłuszczowych.

Zabieg trwa ok. 30 minut. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej należy powtórzyć go 2-3 razy w kilkutygodniowych odstępach.

Po poddaniu się lipolizie iniekcyjnej zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego, który pomaga pozbyć się komórek tłuszczowych.

Lipoliza iniekcyjna jest nieinwazyjna i bezpieczna, ale jak w przypadku każdej interwencji medycznej konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi wywiad i na jego podstawie zakwalifikuje pacjenta do zabiegu, jeśli nie występują przeciwskazania takie jak:

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
 • zakażenia skóry
 • alergia na wstrzykiwane substancje
 • znaczna otyłość.

Czego się spodziewać po zabiegu?

Efekty lipolizy iniekcyjnej u osób, które kwalifikują się do tego zabiegu, są doprawdy imponujące!

W jej wyniku można stracić nawet 5 cm w obwodzie w obszarze, który poddano zabiegowi.
Sylwetka naprawdę może się poprawić – czy to na brzuchu, biodrach lub w obrębie innych części ciała.

To świetny sposób, by w zauważalny sposób pozbyć się tkanki tłuszczowej! Doskonałe uzupełnienie diety oraz treningu.

Dodatkowe korzyści to lepszy metabolizm skóry i jej regeneracja, a także poprawa mikrokrążnia krwi.

Wyślij zapytanie dotyczące tego zabiegu.