Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego w Tychach - Gioventu Gabinet Medycyny Estetycznej - innowacyjna metoda medycyny estetycznej, która wykorzystuje naturalne właściwości osocza bogatopłytkowego, aby stymulować regenerację i odnowę tkanek skóry. Procedura ta cieszy się popularnością ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo.

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe (zwane też w skrócie PRP, od angielskiego Platelet-rich Plasma) to substancja o szerokich zastosowaniach w medycynie, także w medycynie estetycznej, w której stanowi bezpieczną i popularną alternatywę np. dla botoksu. Celem zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest regeneracja oraz odmłodzenie skóry.

 

osocze bogatopłytkowe tychy

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Ludzka krew składa się z osocza (55%) oraz składników komórkowych takich jak erytrocyty (czerwone krwinki), leukocyty (białe krwinki) oraz płytki krwi (44%).

Jak sama nazwa wskazuje, w skład PRP wchodzą osocze i duża liczba płytek krwi.

Uzyskujemy je z własnej krwi pacjenta. Wystarczy pobrać jej niewielką ilość (6-60 ml), którą poddaje się następnie obróbce mechanicznej, czyli odwirowaniu, które prowadzi do oddzielenia leukocytów oraz erytrocytów od osocza i płytek krwi. Uzyskana substancja od fizjologicznego osocza różni się znacznie większym stężeniem płytek (2-9 razy).

Umów bezpłatną konsultację

Co to zmienia i dlaczego przeprowadza się zabiegi z wykorzystaniem PRP?

Płytki krwi odgrywają kluczową rolę w procesie krzepnięcia krwi. Już w 1987 roku włoski lekarz M. Ferrari wraz ze współpracownikami opracował metodę pozyskiwania PRP oraz wykorzystał z powodzeniem ten preparat w operacji kardiochirurgicznej. Dzięki właściwościom koagulacyjnym osocza bogatopłytkowego znacznie zmniejsza się zapotrzebowanie na transfuzję krwi podczas tego typu zabiegów.

Jednak to nie jedyna dziedzina medycy, w której stosuje się osocze bogatopłytkowe.
Okazuje się przydatne także w leczeniu ran przewlekłych, chirurgii twarzowo-szczękowej oraz ginekologicznej.  PRP ma działanie przeciwbólowe i regeneracyjne. Wynika ono z faktu, że substancja ta zawiera liczne czynniki wzrostu, które inicjują gojenie ran i odbudowy nabłonka. Co więcej, PRP zmniejsza ryzyko zakażenia uszkodzonych tkanek, chroniąc je przed bakteriami.

Wymienione właściwości powodują, że osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie także w ortopedii i medycynie sportowej przy leczeniu bólu stawów i ścięgien oraz przy ich regeneracji.

 

osocze bogatoplytkowe zabiegi

Wampirzy lifting

Zapewne krew niektórym kojarzy się także z wampirami. To skojarzenie nie jest obce także medycynie estetycznej, która stanowi kolejny obszar, w którym korzysta się z dobrodziejstw osocza bogatopłytkowego.

Wykorzystuje się je do odnowy skóry twarzy oraz do przeciwdziałaniu procesowi łysienia. Zabieg tzw. wampirzego liftingu przywraca skórze kolory oraz odpowiednie napięcie. Podobnie wpływa na skórę dekoltu oraz szyi. Efekt jest więc istotnie „wampiryczny”, bowiem zastosowanie krwi prowadzi nie tylko do jej regeneracji, ale i zauważalnego odmłodzenia – jak w przypadku wiecznie młodego hrabiego Draculi.

W naszym gabinecie w Tychach wykonujemy zabiegi mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego, który stosuje się - poza przypadkami wymienionymi powyżej – także w korekcji blizn oraz rozstępów.

Jak przebiega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

 • Pobranie krwi

  Na początku zabiegu pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi od pacjenta, podobnie jak przy standardowym badaniu krwi.

 • Przygotowanie osocza bogatopłytkowego

  Pobrana krew jest poddana procesowi odwirowania w specjalnym wirniku, co pozwala na oddzielenie osocza bogatopłytkowego od innych składników krwi, takich jak czerwone i białe krwinki.

 • Wprowadzenie osocza bogatopłytkowego

  Osocze bogatopłytkowe jest precyzyjnie wprowadzane do skóry pacjenta w miejscach wymagających regeneracji i odnowy, na przykład na twarzy, szyi, dekolcie czy w innych obszarach ciała.

 • Stymulacja regeneracji

  Substancje aktywne obecne w osoczu bogatopłytkowym, takie jak czynniki wzrostu i białka, działają jako naturalne bodźce, które pobudzają regenerację skóry, produkcję kolagenu i elastyny oraz przyspieszają gojenie się tkanek.

Jakie są efekty zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego przynosi wiele korzyści dla skóry, w tym:

 • Poprawa elastyczności i jędrności

  Osocze bogatopłytkowe pobudza produkcję kolagenu i elastyny, co wpływa na zwiększenie elastyczności i jędrności skóry.

 • Redukcja zmarszczek i linii mimicznych

  Terapia z osoczem bogatopłytkowym może pomóc w wygładzeniu drobnych zmarszczek i linii mimicznych, poprawiając ogólny wygląd skóry.

 • Redukcja przebarwień

  Osocze bogatopłytkowe wspomaga redukcję przebarwień i wyrównywanie kolorytu skóry.

 • Przyspieszenie gojenia się ran i blizn

  Terapia z osoczem bogatopłytkowym może przyspieszyć proces gojenia się ran i blizn, co jest szczególnie korzystne po zabiegach chirurgicznych lub u osób z trudno gojącymi się ranami.

 • Odżywienie skóry

  Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pomaga odżywić skórę, poprawiając jej ogólny stan zdrowia.

Na czym polegają zabiegi z użyciem PRP?

Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na stymulowaniu komórek macierzystych. Prowadzi ono do ich namnażania oraz pobudza do produkcji kolagenu i elastyny. Użycie własnego osocza jest w pełni naturalne dla organizmu człowieka i nie niesie za sobą żadnego ryzyka reakcji alergicznej, co daje przewagę PRP nad wypełniaczami, których organizm może nie tolerować.

Za pomocą bardzo cienkich igieł osocze wprowadza się do skóry pacjenta w miejscach wymagających regeneracji. Zabieg osoczem bogatopłytkowym trwa ok. 60 minut.

Terapia PRP nie jest bolesna, w razie potrzeby stosujemy odpowiednie znieczulenie (krem znieczulający, znieczulenie miejscowe). Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do domu, rekonwalescencja nie jest wymagana, a jedyne objawy to zaczerwieniona skóra i nieznaczne siniaki. Efekty widoczne są już po 2 tygodniach od zabiegu i utrzymują się bardzo długo (do kilkunastu miesięcy).

Terapia PRP to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej i regeneracyjnej, niemniej przed podjęciem dowolnej terapii zalecana jest konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą w celu dostosowania jej do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Przeciwskazania są nieliczne (m.in. ciąża, choroba nowotworowa, stany zapalne skóry).

Wskazania do stosowania zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

 • oznaki starzenia się skóry
 • zmarszczki, bruzdy nosowo wargowe, „kurze łapki”, linie mimiczne
 • blizny potrądzikowe
 • mniejsza jędrność skóry
 • zmęczenie skóry
 • przebarwienia i niejednolity odcień skóry
 • suchość skóry
 • przyspieszenie gojenia tkanek
 • leczenie łysienia

Zabiegi PRP przeprowadzane w Gioventu

 • mezoterapia igłowa twarzy szyi dekoltu (zagęszczenie skóry, usuwanie zmarszczek blizn i przebarwień
 • mezoterapia mikroigłowa (zagęszczenie skóry oraz walka z bliznami)
 • mezoterapia igłowa skóry głowy w terapii łysienia.

Zapraszamy do naszego gabinetu medycyny estetycznej w Tychach na zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego prowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę.

Wyślij zapytanie dotyczące tego zabiegu.