Fibryna bogatopłytkowa Tychy - Gioventu Gabinet Medycyny Estetycznej - odnowa skóry dzięki profesjonalnym zabiegom z użyciem PRF.
Obecnie medycyna anti-ageing nie jest już tylko chwytliwym hasłem marketingowym. Wciąż nie potrafimy cofać czasu, jednak dysponujemy środkami, które powodują, że wizualne efekty starzenia się skóry oraz włosów możemy spowolnić lub ukryć.
Jednym ze sposobów jest zastosowanie fibryny bogatopłytkowej (PRF, ang. Platelet-rich Fibrin). Taka terapia to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych w przeciwstarzeniowej medycynie estetycznej. Jest całkowicie naturalne i bezpieczna, ponieważ fibrynę bogatopłytkową pozyskujemy z krwi własnej pacjenta.
Krew pobieramy i poddajemy wirowaniu, w wyniku którego oddzielają się komórki macierzyste i czynniki wzrostu – to właśnie one mają właściwości regeneracyjne i stymulujące.
Wirowanie jest wolniejsze niż w przypadku oddzielania osocza bogatopłytkowego. W jego efkcie na włóknach fibrynowych osiadają płytki krwi, tworząc trójwymiarową matrycę. Terapia PRF jest całkowicie bezpieczna, a jej autologiczność (tj. pochodzenie z organizmu pacjenta) gwarantuje, że nie dojdzie do reakcji alergicznej.
Stanowi ona alternatywę lub uzupełnienie terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.
Terapia fibryną bogatokopłytkową to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej.
Wpływa on na stan zdrowia oraz wygląd skóry i włosów, naturalnie je rewitalizując.
Wśród je jej konkretnych efektów możemy wymienić:
a także: szybsze gojenie się skóry po zabiegach.
Efekty widać już po kilku dniach od zabiegu, ale pełny efekt – w wyniku tempa procesu – uwidacznia się po 2 – 3 tygodniach. Terapia wymaga przeprowadzenia 4-6 zabiegów w odstępie 2 tygodni, a następie wdrożenia ok. 3 zabiegów „przypominających” w ciągu roku.
Płytki krwi „przyczepione” do włókien fibryny (w wyniku wirowania) stopniowo uwalniają czynniki wzrostu. Fibryna przez to stymuluje formowanie się naturalnej sieci w tkankach, co prowadzi do ich regeneracji. Obok czynników wzrostu ogromne znaczenie mają także komórki macierzyste, które również rewitalizują poddawane terapii obszary. Fibryna przyspiesza oraz wzmacnia proces odnowy komórek. Pod jej wpływem w tkankach wytwarzają się włókna kolagenu i elastyny, a także nowe naczynia krwionośne. Biologiczny proces odnowy tkanek oraz komórek wywoływany przez PRF jest długotrwały. Powolne uwalnianie czynników wzrostu mocniej stymuluje regenerację, przez co skutki zabiegu widoczne są przez dłuższy czas.
Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej jest bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania. Na kilka dni przed jego przeprowadzeniem pacjent nie powinien zażywać leków o działaniu przeciwzakrzepowym (w tym także aspiryny). Natomiast bezpośrednio przed samą procedurą należy wypić ponad litr wody.
Po pobraniu niewielkiej ilości krwi i jej odwirowaniu terapia PRF wymaga wstrzyknięcia fibryny w poddawany leczeniu obszar. Używa się do tego bardzo cienkich igieł. Nie jest to zabieg bolesny, ale ewentualny dyskomfort łagodzimy znieczuleniem podawanym przed jego przeprowadzeniem. Efektem ubocznym – niegroźnym i krótkotrwałym – mogą być ślady po ukłuciu. Po zabiegu przez około miesiąc należy unikać silnego słońca, promieniowania UV (solarium) oraz saun. Nie jest wymagana żadna rekonwalescencja.
W medycynie estetycznej popularnością cieszą się dwie autologiczne terapie z wykorzystaniem preparatów bogatopłytkowych: PRF (fibryny) oraz PRP (osocza). Czym różnią się od siebie?
Jak wspomniano już wcześniej, różnice zachodzą już na etapie uzyskiwania obu substancji. Odbywa się ono poprzez wirowanie, jednak w przypadku fibryny bogatopłytkowej trwa ono krócej i jest wolniejsze (mniej obrotów na minutę).
W terapii z osoczem bogatopłytkowym czynniki wzrostu uwalniają się szybko i w dużym stężeniu – dlatego należy wstrzykiwać preparat wkrótce po jego uzyskaniu. Fibryna z kolei uwalnia czynniki wzrostu dużo wolniej, ponieważ płytki krwi tworzą w niej trójwymiarową strukturę, która poza spowolnieniem procesu nadaje substancji bardziej skondensowaną formę.
Ze względu na swoje właściwości oba bogatopłytkowe preparaty mają nieco inne zastosowania.
Fibrynę (PRF) wykorzystuje się przy głębokich zmarszczkach, zwłaszcza wokół oczu i na twarzy, ale także na dłoniach i dekolcie. Jest skuteczna również w leczeniu blizn oraz rozstępów. Stosujemy ją też w celu regeneracji włosów i ograniczenia ich wypadania.
Osocze (PRP) znajduje zastosowanie, gdy chcemy odmłodzić skórę, przyspieszyć jej regenerację bądź gojenie ran. Terapię tę wykorzystuje się z powodzeniem także w chirurgii, ortopedii oraz medycynie sportowej.
Obie metody terapeutyczne są bardzo skuteczne i w pełni bezpieczne. Niektóre ich zastosowania nakładają się, inne – uzupełniają. Dobór odpowiedniej terapii pod kątem indywidualnych potrzeb należy skonsultować ze specjalistą.
Terapia PRF przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów w różnym wieku, którzy potrzebują regeneracji skóry/włosów narażonych na działanie słońca lub powietrza, a także dla osób, które chcą w naturalny sposób odmłodzić wygląd swojej skóry lub powstrzymać wypadanie włosów.
Jak w przypadku każdego zabiegu, także przez terapią PRF należy skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy pacjent może jej się poddać.
Przeciwwskazania do wykonania zbiegu to:
Zapraszamy do naszego gabinetu medycyny estetycznej w Tychach na zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej prowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę.
Wyślij zapytanie dotyczące tego zabiegu.